Zaļais Rūķītis stāsta bērniem par ūdeni!

  1. martā pie mums, grupā “Dzeguzēns”, viesojās Zaļais Rūķītis. Tajā dienā mēs svinējām “Pasaules ūdens dienu”.

Zaļais Rūķītis iepazīstināja bērnus ar ļoti interesantu multfilmu-  “Lāsītes ceļojums”. Pēc multfilmas noskatīšanās mēs uzzinājām par ūdens nepieciešamību cilvēku un dzīvo būtņu dzīvē,  kā arī par ūdens riņķojumu dabā.

Pēc tam, mēs kopā ar multfilmas varoņiem dziedājām dziesmiņu par lāsīti.

Tālāk notika pats galvenais un interesantākais! Mēs kļuvām par pētniekiem! Mēs pētījām ūdens īpašības. No pētījumiem mēs uzzinājām, ka ūdenim nav krāsas, smaržas, garšas. Ūdens var viegli mainīt krāsu, ja to nokrāsot ar guašas krāsu vai pievienot kādu maisījumu. Mēs uzzinājām, ka ūdens var ātri mainīt savu stāvokli temperatūras apstākļu dēļ. Rūķītis mums pastāstīja, ka ūdens viegli var pārvērsties ledū, sniegā  vai tvaikos, kad mainās tā temperatūra.

Mēs pētījām ūdeni, izmantojām pipetes, lai iekrāsotu ūdeni un arī salmiņi, sūkļi un kociņi mums palīdzēja šajā procesā. Visi kopā mēs pārbaudot noskaidrojām, ka grimst ūdenī – metāls, bet papīrs un koksne – negrimst. Visiem bija ļoti interesanti nodarboties – vērot, pētīt un izdarīt secinājumus.

Aktivitātes beigās katrs no mūsu grupas bērniem izgatavoja savu Ūdens Lāsīti. Mēs piestiprinājām tās pie “runājošās sienas”, un katra Lāsīte pastāstīja kaut ko par ūdeni.

Mums ļoti patika izzinošā tikšanās ar Zaļo Rūķīti. Mēs atvadījāmies ar viņu un palūdzām atnākt ciemos pie mums arī aprīlī.

                       Informāciju sagatavoja 11. grupas skolotājas G.Deruka, J.Jurāne.