Veselīgs uzturs- tas ir svarīgi

Siltās vasaras beigās, 14. augustā,  jau otro reizi šajā mācību gadā mūsu iestādē viesojās SIA OnPlate  komandas pārstāve – Lāsma Brenča, lai atgādinātu  gan bērniem, gan pieaugušajiem veselīga uztura pamatprincipus un sniegtu jaunas zināšanas.

Izzinošas un interesantas nodarbības projekta “Informatīvās lekcijas – meistarklases par veselīgu uzturu pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, pilsētas iedzīvotājiem” ietvaros notika 6., 7.,10. un 11. grupās. Bērni rotaļveidā apguva svarīgas zināšanas par uztura nozīmi cilvēka dzīvē. Uztura speciāliste iepazīstināja bērnus ar galvenajām uzturvielām – vielām enerģijas veidošanai, ķermeņa veidošanai, dārzeņiem un augļiem. Zināšanas tika nostiprinātas, veicot praktiskus uzdevumus. Katram bērnam nodarbības nobeigumā bija savs “šķīvis” ar pareizo dalījumu dažādiem  produktiem.

Tās pašas dienas plkst. 13.00  arī iestādes darbiniekus gaidīja aizraujošs ceļojums uz veselīga uztura pasauli. Meistarklases gaitā Lāsma pastāstīja par mītiem, kuri parasti ir saistīti ar mūsdienīga cilvēka ēdināšanu. Prezentācijas gaitā visi klātesošie uzzināja daudz ko jaunu šajā jomā, un protams nolēma pārskatīt savas ēdienkartes uz veselīga uztura pusi. Praktiskajā daļā meistarklases vadītājas Lāsmas vadībā visi kopīgi sagatavoja garšīgus un veselīgus  smutijus. Tika izmantoti banāni, mellenes, mandeļu rieksti un  sviests, piens  un vēl daudz veselīgu un garšīgu produktu, kurus ar jaudīga blendera palīdzību pārvērtām par ļoti neparastas garšas veselīgiem dzērieniem.

Mēs ļoti pateicīgi visai OnPlate komandai un personīgi Lāsmai Brenčai  par interesantām nodarbībām bērniem un meistarklasi pieaugušajiem.

Informāciju sagatavoja vadītajās vietniece M.Pavlova