“Sniega diena-2022”

Trešdien, 26. janvārī, mūsu iestāde pēc tradīcijas notika kārtējā Starptautiskā Sniega Diena. Laika apstākļi šogad ir ļoti nestabili, un mēs nedaudz uztraucāmies par gaidāmo laiku uz šo dienu. Bet ziemiņa nolēma iepriecināt mūs visus šajā dienā ar nelielu salu, bezvēja laiku un pasakainu ainavu ar apsarmojušiem kokiem …

Pulksten 10.30 sporta laukumā jau skanēja jautra mūzika un bērnus gaidīja Lācis, kurš Sniega dienas dēļ pārtrauca savu ziemas miegu. Kopā ar Lāci (mūzikas skolotāja Irina Nurmuhametova) bērni sasildījās jautras rīta rosmes gaitā, atkārtoja ziemas sporta veidus un jautras ziemas nodarbošanās. Lāča palīdze 6. gr. skolotāja Ludmila Sidorova parādīja bērniem interesantu eksperimentu ar sniegu “Krāsainais vulkāns”, kas ļoti izbrīnīja visus svētku dalībniekus.

Visiem tika piedāvāts pārvarēt “šķēršļu joslu”, kur bija sagatavoti sporta uzdevumi veikluma, ātruma un spēka attīstīšanai. Bērni ar prieku kustējās, skrēja, lēca, pārvarēja barjeras un meta zābakus mērķī.

Sala dēļ neizdevās veidot sniegavīrus un citas celtnes, bet jautrā zīmēšana uz sniega iepriecināja bērnus ne mazāk. Liels sniega kalns laukuma centrā tika atdots mazajiem māksliniekiem, kuri zīmēja ar krāsaino ūdeni no plastikas pudelēm. Pēc 5 minūtēm baltais kalns kļuva par daudzkrāsainu un raibu, vispārējam priekam. Bērni ātri piepildīja ar sniegu “smailu” maisiņus un izveidoja “jautru sejiņu” rindu. Visiem bija jautri!

Svētku nobeigumā visi sanāca laukumā, lai atpūstos un saņemtu no Lāča “saldās sniega pikas” – zefīru. Ar jautru garastāvokli un gandarījuma sajūtu visi devās uz grupu. Sniega diena izdevās!

                             Informāciju sagatavoja vad. vietniece Marina Pavlova