Mūsu iestāde atzīmē Pasaules Sniega dienu 2020.

Pasaules Sniega dienu mūsu  iestādē  jau atzīmē daudzus gadus. Šajā dienā parasti jautri un atraktīvi notiek dažādas aktivitātes.  Spēles un rotaļas ar sniegu – slēpošana, vizināšanās ar ragaviņām, ātras stafetes  un citi bērnu ziemas prieki. Diemžēl  šoziem laiks nesagādā mums sniegaino prieku un neļauj izbaudīt īstu ziemas izpriecu… Bet tas nav iemesls nesvinēt Pasaules Sniega dienu!

Trešdien, 22. janvārī, mūzikas zālē sapulcējās divas draudzīgas komandas no iestādes sagatavošanas grupām: “Sniegpārslas” (8. grupa) un  “Sniegavīriņi” ( 12. grupa). Realizējot kompetenču pieeju, kopā ar pedagogiem svētku dalībnieki saplānoja galvenās aktivitātes un uzdevumus – iegūt jaunas zināšanas par sniegu, paspēlēties, izveidot pašizgatavotas sniega pikas, padejot, padziedāt un jautri pavadīt laiku kopā.

Izzinošas prezentācijas laikā “sniegavīriņi” un “sniegpārslas” iepazinās ar interesantu informāciju par sniega veidošanās procesu, uzzināja kāpēc sniegam ir balta krāsa, kāpēc no sāls sniegs kūst ātrāk, kāpēc nedrīkst ēst sniegu un daudz citu noderīgu zināšanu. Katra grupa iepazīstināja klātesošos ar savām iepriekšējā dienā veiktajām aktivitātēm, kuru gaitā bērni gatavoja garšīgus sniegavīriņus un sniega kalnu no maršmellou  un zefīra ar koka iesmiņu palīdzību.

Jautras spēles gaitā bērni sacentās  ātrumā, uzmanībā un veiklībā. Abas komandas ļoti centās un parādīja lieliskus rezultātus. Meistarklases “Veido savu sniega piku” laikā visi svētku dalībnieki no reklāmas bukletiem, sintepona un diegiem izgatavoja savu sniega piku, kuru uzreiz aprobēja jautrā  pikošanās procesā.

Pēc tam bērnus gaidīja viktorīna “Ziemas sporta veidi”, uz kuras jautājumiem abas komandas deva ātras un gandrīz vienmēr pareizas atbildes. Konkursā “Uzzīmē sniegavīru” arī uzvarēja draudzība, jo abi vīriņi no sniega izdevās  jautri un  neparasti un pilnībā atbilda iepriekš izvirzītajiem nosacījumiem. Kopīgais sacensību rezultāts -11:11. Šoreiz uzvarēja draudzība!

Sniega dienas noslēgumā komandas novērtēja savu darbību svētkos un saņēma pateicības un dāvanas. Jautrs noskaņojums vēl vairāk palielinājās,  kad ārpus loga īslaicīgi sāka lidot īstas sniegpārslas. Mēs visi kopā ļoti gaidām sniegainu laiku, lai jautri pavadīt ziemas otro pusi.

 

Informāciju sagatavoja 3. pirmsskolas

izglītības iestādes vadītājas vietniece Marina Pavlova.