Mūsu draugs luksofors

Zināt un ievērot uzvedības noteikumus uz ielas ļoti svarīgi jebkurā vecumā. Īpaši aktuāli pirmsskolā vecumā ir runāt par to, lai noformētu un nostiprinātu bērnu apzinīgas un drošas rīcības  uz ceļa vēl pirms skolas posma. Mūsu pedagoģi cenšas daudz uzmanības pievērst šai jomai organizējot tematiskās rotaļnodarbības, aktīvi izmantojot didaktiskās un kustību rotaļas, lasot literatūru par drošu uzvedību uz ielas un ceļa.

Vasaras svētkus jūlijā mēs arī veltījām drošībai uz ielas. 24. jūlijā mūsu sporta laukumā notika Luksofora svētki, kuriem rūpīgi gatavojās gan bērni, gan vecāki. Kopā ar skolotājām bērni iemācījās ceļa zīmes gājējiem, luksofora signālu nozīmi un noteikumus drošai uzvedībai uz ceļa. Kopā ar vecākiem izgatavoja brīnišķīgus luksoforus radošo darbu izstādei “Mans draugs luksofors”, lai piedalītos konkursā.

Kopā ar svētku viesiem – Luksoforiņu (5. gr. skolotāja O.Kurbaka) un Šapokļaku (11. gr. skolotāja J.Avotiņa)  bērni atkārtoja ceļa zīmes, luksofora krāsu nozīmes un daudz ko citu par drošu uzvedību uz ielas. Bērni “salaboja” saluzto luksoforu, ceļoja pa ceļiem un aktīvi piedalījās visās svētku aktivitātēs. Neskatoties uz visiem Šapokļakas nedarbiem, bērni pareizi pildīja visus uzdevumus un demostrēja ļoti labas zināšanas drošas uzvedības jomā. Par to visi svētku dalībnieki saņēma saldas dāvanas no Luksoforiņa.

Izstāde “Mans draugs luksofors” izvietojās tieši sporta laukumā un uzreiz pievērsa sev daudz uzmanības no lielo un mazo apmeklētāju puses. Kompetenta žūrija, pēc uzmanīgas iepazīšanās ar izstādes eksponātiem, kuri iepriecināja ar spožām krāsām un radošumu, noteica konkursa uzvarētājus:

  • Marks Siļčenkovs (6. grupa);
  • Timurs Markelovs (10. grupa);
  • Valērijs Česnauskis (11. grupa);
  • Darja Ustinova (11. grupa);
  • Vasilisa Fjodorova (11. grupa).

Visi konkursa uzvarētāji tika atzīmēti ar pateicībām un maziem suvenīriem. Milzīgs paldies visiem konkursa dalībniekiem par kreatīviem darbiem un aktivitāti.

Vasaras Luksofora svētki izdevās par jautriem un izzinošiem, un paliks atmiņā  ilgu laiku.

Informāciju sagatavoja vad. vietn. M.Pavlova