Miķeļdiena mūsu iestādē

Miķeļdiena jeb Apjumības pēc būtības ir rudens saulgriežu svētki, kurus svinam 29. septembrī, neskatoties uz to, ka astronomiskie rudens saulgrieži (diena kļūst tikpat gara cik nakts) ir nedaudz agrāk (21. –23. septembrī).

Parasti visaktīvākās Miķeļdienas svinības notiek brīvdabas muzejos un skolās, bērnudārzos, taču radošās un latviskas tradīcijas mīlošās ģimenēs kaut kas no tā noteikti tiek ienests arī mājas svētkos. Svētku nekad nevar būt par daudz!

Tradicionālākais šo svētku pasākums ir Miķeļdienas tirdziņš, kas ir bagāts ar pašu audzētiem un gatavotiem gardumiem. Paralēli izglītības iestādēs notiek arī rudens izstādes, uz kurām skolotājas rosina nest ne tikai īpaši interesantus augļus un dārzeņus, bet arī kompozīcijas ilgākam laikam, piemēram, zaru glezniņu vai sauso ziedu kompozīciju, kas pēc grupiņu rotās arī ziemas mēnešos. Bet, lai izkustētos, šajās dienās bērni iet dažādās klasiskās rotaļās un lasa ticējumus.

Arī mūsu izglītības iestādē galveno lomu svētku laikā spēlē tirdziņš, kurš notika 26. septembrī. Mūsu grupas “Pūcīte” bērni un viņu vecāki pašu rokām sagatavoja cienastu galdu. Mēs gribam pateikties viņiem par aktīvo līdzdalību un to mīlestību un iztēli, ar kuru tika sagatavots preču klāsts tirgum.

Informāciju sagatavoja 8. gr. skolotāja J.Trofimova