Latvijas Veselības sporta diena 2021.

Mūsu iestādē tradicionāli ļoti daudz uzmanības un laika tiek pievērsts audzēkņu veselībai un kustību aktivitātēm. Kopš no 2016. gada iestāde aktīvi piedalās Latvijas Veselības nedēļās, kuras rīko Latvijas Tautas Sporta Asociācija (LTSA) sadarbībā ar  LSFP, ISCA un IZM. Veselības nedēļas galvenā ideja ir mudināt dažādas sabiedrības kategorijas: bērnus, jauniešus, strādājošus, seniorus, vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs, sniegt stimulu, lai pēc Veselības nedēļas cilvēki vairāk sportotu patstāvīgi. Mēs labprāt izmantojam šo pasākumu iespējas, lai jautri un lietderīgi pavadīt laiku sportojot un nostiprinot zināšanas par veselīgu dzīves veidu.

No paša rīta, 26. novembrī, mūsu omulīgajā zālē bērnus satika jautrs klauns Kljopa un medmāsa Veronika. Visi kopā jautras rīta rosmes gaitā sasildījās un piedalījās viktorīnā par cilvēkam veselīgo un neveselīgo. 5-7 gadu bērni nodemonstrēja labas zināšanas par veselīgu uzturu, norūdīšanos, saules, ūdens un gaisa nozīmi cilvēku dzīvē, un protams par sporta milzīgo lomu veselīga dzīves veida veidošanā. Sagatavošanas grupas bērni sacentās saliekot vārdus – “VESELĪBA” un “VITAMĪNI”.

Bet visvairāk prieka, protams, sagādāja sportiskā pasākuma daļa ar vingrinājumiem līdzsvara trenēšanai, jautras stafetes un spēles, kuru gaitā bija iespēja sacensties ātrumā, veiklumā un spēkā. Visi bija ļoti priecīgi arī pasākuma beigās, kad katra komanda saņēma Diplomu un jaukas dāvanas no LTSA – magnētiņus ar smaidošām sejiņām. No iestādes bērniem bija  arī vitamīnu cienasts – liels maisiņš ar smaržīgiem mandarīniem, lai pēc kustību  aktivitātēm papildināt vitamīnu krājumu organismā. Jautra un aktīva Veselības sporta diena vēlreiz atgādināja gan bērniem gan  pieaugušiem par sporta un veselīga dzīvesveida nozīmi mūsu dzīvē.

       Informāciju sagatavoja vad. vietniece M. Pavlova