“Grāmatu starts” mūsu mazuļiem Piekrastes bibliotēkā.

Oktobra mēnesī Daugavpils Piekrastes bibliotēka projekta „Grāmatu starts” ietvaros pieņēma ciemos trīsgadīgos bērnus kopā ar viņu vecākiem no Jaunās Forštates pirmsskolas izglītības iestādēm. No mūsu 11.grupas bija uzaicinātas trīs meitenes – Ksenija, Vasilisa un Sofija.

Bērnus rotaļu formā iepazīstināja ar bibliotēku, pastāstīja un parādīja dažādas grāmatas. Ciemos atlidoja Gudrā Pūce, kura demonstrēja viesiem skaņu grāmatas, enciklopēdijas, grāmatas ar pasakām. Bērni spēlēja galda spēles, cēla namiņu no krāsainiem klučiem, dejoja, skatījās animācijas filmu, tēloja pasakas.
Bija uzdevumi arī vecākiem. Viņi lasīja dzejoļus un pasakas krievu un latviešu valodās, palīdzēja saviem bērniem atbildēt uz Gudrās Pūces jautājumiem, piedalījās pasaku inscenēšanā.

Bērni uzzināja, kā pasakas var ne tikai lasīt, stāstīt un klausīties, bet arī dziedāt, dejot, spēlēt, zīmēt.

Pēdējās tikšanās reizē Gudrā Pūce no sava burvju čemodāna dabūja ārā dāvanas – košas mugursomas pūcīšu veidā, kur bija daudz bērnu grāmatiņu un mīkstā rotaļlieta – pūcīte. Vēl mazie viesi saņēma Piekrastes bibliotēkas lasītāja karti un gaisa balonu. Bērniem dāvanas sagādāja daudz prieka. Viņi labprāt nofotografējās ar Gudro Pūci un bibliotēkas darbiniecēm un apsolīja, ka kļūs par pastāvīgiem bibliotēkas lasītājiem.

11. grupas pirmsskolas skolotājas: G. Deruka, J.Avotiņa