Draudzīgie konditori.

Darboties ar pārtikas produktiem, gatavot kaut ko savām rokām  ir viena no interesantākajām un aizraujošajām  nodarbībām bērnudārzā! Visi zin, ka īsta pierdze rodas tieši praktiskās darbības gaitā.

Šajā mēnesī mēs ar 10. grupas bērniem ļoti daudz runājam par draudzību, draugiem un, protams par kopīgiem svētkiem, kurus tik jautri var svinēt kopā. Bet kādi svētki bez garšīga cienasta? Ilgi nedomājot, mēs nolēmām sacept kraukšķīgus cepumus mūsu kopīgai piena  dzeršanai. Visiem bērniem taču garšo saldumi un konditorejas izstrādājumi!

Trešdienu visi grupas bērni gaidīja ar nepacietību. Vispirms visi iepazinās ar darbam nepieciešamiem priekšmetiem un aprīkojumu. Mēs apspriedām cepumu pagatavošanas secību. Pārrunajām  kā tiek gatavota mīkla, no kādiem produktiem: milti, sviests, olas, cukurs, nedaudz sodas. Un tad visi kopā  ķērāmies pie darba. Bērni izrullēja mīklu un paši izgrieza cepumus ar formiņas palīdzību.

Darbošanās laikā es palīdzēju bērniem ar padomu, dažreiz parādīju, kā ko labāk izdarīt. Bērni veidoja cepumus un lika tos uz cepamās paplātes. Tad mēs visu aiznesām uz iestādes virtuvi, lai mūsu pavāri palīdzētu izcept cepumus. Kad cienasts bija gatavs, bērni ar prieku degustēja garšīgos cepumus ar veselīgo pienu.  Šajā dienā bērni apguva jaunas prasmes, bija gandarīti un priecīgi.

 

         Informāciju sagatavoja 10. gr. skolotāja J. Rogovska