Adventes lasījumi – mūsu decembra tradīcija.

Laiks pirms Ziemassvētkiem parasti ir kluss un piepildīts ar brīnumu gaidīšanu… Šajā laikā mēs, kā bērni, gribam ticēt uz labāko un biežāk skatāmies uz debesīm, meklējot Ziemassvētku zvaigznīti. Laiks, kad tik patīkami būt kopā, īpaši lasot ziemas pasakas.

Pēc mūsu ilggadējās tradīcijas pirms Ziemassvētkiem Piekrastes bibliotēka organizē iestādes sagatavošanas grupas bērniem Adventes lasījumus.  14. decembrī no rīta 12. un 8. grupas bērni sapulcējās svētkiem sapostā zālē pie eglītes, lai klausītos pasakas un stāstus.  Jau otro reizi Covid-19 izplatības ierobežojuma dēļ šis pasākums tika organizēts ZOOM platformā, kas nemaz nemazina bērnu prieku  no tikšanās ar burvīgām grāmatām!

Lasīšanas laikā, Piekrastes bibliotēkas vadītāja Anna Oleinikova pārrunāja ar bērniem  par  ziemas priekiem, un  iepriecināja tos ar jautru video dziesmiņu par ziemiņu. Bērniem bija iespēja aktīvi pakustēties un padziedāt kopā ar dziesmas izpildītājiem. Turpinājumā Anna iepazīstināja lasīšanas dalībniekus ar Margaritas Stārastes  grāmatu “Ziemas pasaka” un  tās personāžu, ziņkārīgo piparkūku vīriņu Kraukšķīti, ko izcepusi Salatēta čaklā mazmeita Sniegbaltīte. Nepacietīgais Kraukšķītis, sniegpārsliņu skubināts, nolemj pats doties iepriecināt bērnus Ziemassvētku vakarā. Bērni ar interesi sekoja Kraukšķīša piedzīvojumiem !

Bērni tika iepazīstināti ar K. Folkas grāmatu “Зайчoнок и Новый год”  un meža zvēriņu piedzīvojumiem Salaveča meklēšanas laikā. Visiem ļoti patika interesantais stāsts par zaķīša, vilciņa, vāverītes  un āpsīša  ceļojumu mežā. Bērni klausījās pasaku ar lielu interesi.

Mēs esam pateicīgi Piekrastes bibliotēkai par interesantu pasākumu mūsu iestādes bērniem, kurš palīdzēja vēlreiz iegremdēties burvīgo ziemassvētku pasaku pasaulē!

Ar prieku gaidīsim nākamo tikšanos ar interesantām grāmatām, kuras mūsu bērniem piedāvās Piekrastes bibliotēka.

 

 

                                       Informāciju sagatavoja vad. vietniece M. Pavlova